MEİS(KASTELLORIZO) KAŞ YÜZME YARIŞI 2018

MEİS(KASTELLORIZO)  KAŞ YÜZME YARIŞI 2018


 

YARIŞMANIN DETAYLARI

Yarışmacılar  yarış günü saat 07.00 da Kaş Limanı Sahil Güvenlik yanında toplanacak, numaraları kontrol edildikten sonra sırayla teknelere alınarak Meis adasına  götürülecektir. Saat 09.000 da yarışma başlayacak ve 12.00 civarında bitecektir. Tüm yarışmacılar kıyıya çıktıktan sonra en geç saat 14.00 da madalya töreni yapılacaktır. Bu nedenle yarışı tamamlayanların Kaş’tan hemen ayrılmaması önemli, yaş gruplarına göre madalya hak etmiş olabilirler.

 

Daha önceki senelerde yarış 1saat 40 dak.  ile 3saat 45 dakika arası yüzülmüştür. Yarışmanın güvenliği açısından, sürenin aşılması durumunda sonda kalan yarışmacılar, teknelere alınırlar.

Yarışma süresince, tutunmamak kaydıyla,  kano veya teknelerden su ihtiyacı giderilebilir. Yarışmada bone zorunlu olup, yarışmacılar kendileri temin edecektir.

Yarışmada wet suit yasaktır. Normal mayo veya tri suit kullanılabilir.

Yüzme yaş gruplarına ve cinsiyete göre kategorilere ayrılacaktır.

Yüzme kategorilerinde ilk üçe girenlere  madalya verilecektir.

 

Yarışma sırasında yüzücülerin güvenliği özel ve resmi kuruluşların tekneleriyle sağlanacaktır. Teknelerde gerekli donanım ve personel bulunacaktır. Yakından izlemek isteyenler, Kaş limanından tekne kiralayabilirler.

Yarışmacı olmak isteyenlerin Kaş Belediyesiyle irtibata geçmesi gerekmektedir.
0242 836 10 20