Kaş Hakkında

Antalya bölegisinin incisidir Kaş.Ulaşımı biraz zor ama her zorluğun arkasında bir güzellik yatar öyle değil mi.. Akdenizin belkide en güzel kasabası.Bu sebeptendir ki günümüz hayatının gürültüsü ve kalabalığı Kaş'a pek fazla uğramıyor. Eğer diğer bölgelere nazaran zor bir ulaşımı göze alıp Kaş'a gelirseniz göreceksiniz; sizi insanlarının güzellikleri karşılayacak ve kucaklayacaktır...

Kaş'ta yapmanızı önerdiğimiz aktivitelerden biraz bahsedecek olursak:

Oldukça küçük bir yer olduğu doğru; fakat etrafında görülecek o kadar çok yer var ki.Onbinlerce yıllık Likya tarihine sahip olan Kaş'a geldiğinizde 45 dakika mesafedekiAntik Xanthos Şehrini, Likya yürüyüş rotası üzerinde bulunan Aperlai Antik Kenti'ni, Gömbe Yaylası ve Sütleğen,Seyret köylerini ziyaret edebilirsiniz.

Kekova,Likya dilindeki adıyla Kehuwa batık şehri ,antik kalıntıları hem su altında hem de su üstünde görebileceğiniz dünya üzerindeki ender yerlerden bir tanesidir.Kekova'ya araçla 35 dakikalık ulaşımın ardından tekne ile hem keyifli bir deniz yolculuğu yapacak, hem batık şehrin güzelliği ile büyülenecek, hem de eşsiz denizin tadını çıkaracaksınız.

Kaş'a gelmişken uğramadan geçmemeniz gereken diğer bir durak ise tam karşısındaki Meis adası ve bu ada da bulunan mavi mağara.Size tek kelimeyle anlatılacak olsak tutku derdik herhalde.

Doğal güzellikleriyle aşkı ve unutulmazı arıyorsanız tam adresine geldiniz.Bu güzel doğanın başında ise tabiki turkuaz renkleriyle Kaputaş Plajı geliyor.Kaş'ta denize girebileceğiniz daha birçok plaj var.Merkezde Büyük Çakıl ve Küçük Çakıl plajları bunlardan birkaçı.Kaş çevresinde denize girebileceğiniz bir diğer yer ise Limanağzı'dır.Kaş limanından gün içinde 15 dakikada bir hareket eden teknelerle bu plaja ulaşmak mümkündür.

Son yıllarda artan doğa sporlarının en önemli merkezlerinden biri olarak yine Kaş ipi göğüslemeye başladı. Dalış ise bu sporların başında geliyor. Yalnızca ülkemiz için değil; dünyanın da gözünü çevirdiği dalış merkezlerinden olan Kaş'ta mutlaka dalış yapabilir,hatta kurslar alıp tüm Dünya da güzel dalışlarınızın başlangıcına bu şekilde vesile olabilirsiniz. Daha önce dalışla ilgili herhangi bir deneyiminiz yoksa da sorun değil; konusunda uzman dalış eğitmenlerimiz ile deneme dalışları yaparak su altının büyülü dünyasını keşfe başlayabilirsiniz.

Macera arayanlar için ise Trekking ve kanyoning de Kaş'ta yapabileceğiniz diğer sporlardan birkaçıdır.

Gece hayatıyla salaş ama bir o kadar da kaliteli mekanlarıyla Kaş, Türkiye den güzel insanların buluşma merkezi.

Kaş Merkez'de birbirinden sevimli kafeler, barlar, restoranlar yer alıyor.Her bir mekan farklı bir konsept,her bir müzik farklı bir tarz.Dilerseniz bir balık restoranında Akdeniz'în en taze ve lezzettli deniz ürünlerini deneyebilir, dilerseniz sakin bir bir köşede şarabınızı yudumlaybilir,dilerseniz de meydanda oturup etrafı seyredebilirsiniz.

Haydi ne bekliyorsunuz?
Gelsenize..